Dažniausiai užduodami klausimai

Kokia indėlių suma yra apdraudžiama?

Indėliai iki 100 000 Eur sumos yra draudžiami VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“.

Kokio dydžio kreditą galiu gauti?

Su kiekvienu klientu individualiai aptariame jo galimybes ir pateikiame optimalų pasiūlymą.

1. Vartojimo paskolos dydis priklauso nuo Jūsų ar Jūsų šeimos finansinių galimybių, maksimali paskolos suma – 14 500 Eur.

2. Būsto paskolos sąlygos priklauso nuo įsigyjamo turto vertės, pradinio įnašo dydžio bei termino.

Ką daryti pasikeitus mano finansinei padėčiai?

Esant tokiai situacijai ir susidūrus su finansiniais sunkumais mokant kredito įmokas, nedelsdami susisiekite su savo paskolų vadybininku kredito unijoje ir jį informuokite dėl pasikeitusios savo padėties. Paskolos vadybininkas padės Jums rasti tinkamiausią sprendimą.

Kaip galiu padėti terminuotąjį indėlį?

1. Sudarykite terminuotojo indėlio sutartį kredito unijos biure adresu Parodos g. 1-3, Kaunas.

2. Lėšas terminuotajam indėliui galėsite įnešti grynaisiais ir bankiniu pavedimu.

Ar galima anksčiau termino grąžinti vartojimo paskolą?

Paskolų grąžinimą anksčiau termino garantuoja Vartojimo kredito įstatymas:

1. Kredito gavėjas turi dviejų dienų apsisprendimo laikotarpį, kurio metu gali grąžinti jam išmokėtą vartojimo kredito sumą jo davėjui nemokėdamas palūkanų ir jokių kitų mokesčių, išlaidų ar kompensacijų. Apsisprendimo laikotarpis prasideda nuo lėšų pagal sudarytą vartojimo kredito sutartį vartojimo kredito gavėjui išmokėjimo dienos.

2. Kredito gavėjas turi teisę bet kuriuo metu grąžinti visą ar dalį pasiskolintos sumos. Taip pat, jis turi teisę į bendros vartojimo kredito kainos sumažinimą, kurį sudaro likusio grąžinimo termino palūkanos ir išlaidos.

Koks yra pagrindinis pajus?

Pajus – tai piniginis įnašas, kurį įmoka asmuo, stodamas į kooperatinę organizaciją. Lietuvos Respublikos Kredito unijų įstatyme, patvirtintame 1995 m. vasario 21 d., Nr. I-796, numatyta, kad kiekvienas fizinis asmuo, norintis tapti kredito unijos nariu, turi įsigyti pagrindinį pajų (minimali pajaus vertė 30,00 Eur).

Pajus – tai Jūsų dalis kredito unijos kapitale, todėl būdamas nariu Jūs esate ne tik klientas, bet ir kredito unijos savininkas. Vienas narys gali turėti vieną pajų, todėl visi unijos nariai turi vienodas teises ir sprendimo galią visuotiniame narių susirinkime. Pajus leidžia naudotis visomis kredito unijos paslaugomis ir finansiniais produktais.

Kredito unijoje „Moterų taupa“ pagrindinis pajus fiziniam asmeiniui yra 30 Eur, juridiniam asmeniui – 60 Eur.